HDP’li Sırrı Süreyya Önder’den İYİ Parti ile ilgili bir açıklama daha!

1 year ago 1127

HDP'li Sırrı Süreyya Önder, 'İYİ Parti bize aracı gönderdi' açıklaması gündeme bomba gibi düşmüştü. İYİ Parti Önder'e 'iddianı ispatla' dedi. Önder de bunun üzerine, 'Aracılar, isterlerse kendilerini ve konuşulanları açıklayabilirler." dedi.

A+A-

Eski HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, seçim sürecinde İYİ Parti’den kendilerine aracılar geldiği yönündeki sözlerine verilen tepkiler üzerine bu kişilerin isterlerse kendilerinin açıklama yapacağını söyledi.

"GÖRÜŞTÜK KARDEŞİM NE VAR BUNDA?" DEMEDİKÇE...

Sırrı Süreyye Önder şu ifadeleri kullandı:

“Vaktinde, görüşmekten bitap düşenler bile bunun üzerinde tepinip duruyorlar. Görüşenler, bir kez bile ‘görüştük kardeşim ne var bunda?’ demedikçe de bu kördöğüşü, bir hükmetme yöntemi olarak sürüp gidecek.

"GELİP GİDEN ARACILAR İSTERLERSE AÇIKLAYABİLİRLER"

Spekülasyon işimiz değildir, bilmeyiz. Şimdi herkes, görüşmenin “suç” olduğunda milli birlik ve beraberlik sağlamış, bizden de failini istiyorlar.

Hatırları hoş olsun diye isim verecek değilim, böyle bir yaklaşım bunun “suç” olduğunu benim de kabul etmem anlamına gelecektir. Gelip giden aracılar, isterlerse kendilerini ve konuşulanları açıklayabilirler. Bu görüşmelerin seçim ya da aday gündemli/zamanlı olmadığını söylemem bir borçtur ama. Bu akıllarla değil siyaset yapmak, 5 yaşındaki çocuğa bir bardak süt bile içiremezsiniz. Dolayısıyla, bizimle görüşmek değil, görüşmemek ayıptır, günahtır, eksiktir.”

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN!

Siyasetcafe.com

Read Entire Article